Biyoenerji ile Tedavi

Biyoenerji'nin kelime anlamı; doğal olan enerjidir. Vücut içerisinde devamlı bir titreşim ve düşük voltajlı elektromanyetik akım vardır. Elektromanyetik akım, fiziksel bedenle sınırlanmamıştır. Böylece, bir bedenden diğerine akış yapılabilir. Bu elektromanyetik akım, bedenin sağ tarafında toplanmıştır. Bununla birlikte biyoenerji akışı insanla sınırlı değildir; tüm maddeye akar. Ancak bitkilerin insanlarınkine zıt bir kutbu vardır; onlarla aramızda hür bir kanal açılır.

"Biyoenerji evrensel yaşam gücü" Doğu Avrupa ülkelerinde, özellikle Çekoslovakya ve Sovyetler Birliği'nde parapsikolojik araştırmalarda bulunmuş bilim adamlarınca verilmiş bir addır. Terimi, günümüzde yaygın olarak kullanıldığı gibi "biyolojik kaynaklardan türetilmiş materyellerden edinilen yenilebilir enerji" anlamında kullanmamış bu araştırmacılara göre, biyoenerji, canlıların bedenlerinden, özellikle insan bedeninden çıkan, her şeye bağlanan, denetlenebilen ve yönlendirilebilen bir enerji türüdür; psikokinezide ve benzeri psişik fenomenlerde esas rolü bu enerji oynar. Terim ilk kez Avusturyalı hekim ve psikanalist Wilhelm Reich (1897-1957) tarafından kullanılmıştır. Fakat Reich terimi sadece "vücuttaki yaşam enerjisi" anlamında ortaya atmıştır.

Biyoenerjiye göre her insanın vücudunda yedi tane şakra bulunuyor. Ve bu şakralar enerji merkezleri olarak kabul ediliyor. Genelde enerji transferi bu şakralar üzerinden yapılıyor. 1 no'lu şakra ile 7 no'lu şakra arası enerji kanalımız olarak kabul ediliyor. Biyoenerji uzmanlarına göre kendi ellerimiz ile de vücudumuzdaki enerji akışına hakim olup bazı rahatsızlıklarımızı giderebiliyoruz. Özellikle en çok enerjinin bulunduğu yer olan parmak uçlarını kullanarak. Örneğin; bir yerimiz ağrıdığı zaman elimizi ağrıyan yerimize götürürüz ve bunun sonucunda bir rahatlama hissederiz hatta kimi zaman ağrı geçer. Bu durum şakraların bulunduğu noktalarla temas etmekten kaynaklanır.

Şakraların vücuttaki yerleri ve tedavi ettiği hastalıklar

1. şakra: Kuyruk kemiği ile anüs arasındadır ve enerji sisteminin merkezidir.

2. şakra: Kuyruk kemiği üzerindedir. Üreme sistemini kontrol eder.

3. şakra: Bel omurgasının ortası ve göbektir. Sindirim sistemini kontrol eder. Ülser, hazımsızlık, böbrek iltihabını tedavi eder.

4. şakra: Göğüs kafesinin ortasıdır. Yüksek tansiyon, kolesterol ve kalp problemlerine iyi gelir.

5. şakra: Göğüs kafesi ile boyun ortasındadır. Solunum yolları ve deriyi kontrol eder. Öksürük, astım ve alerjilere iyi gelir.

6. şakra: Alnın ortası, iki kaş arasındadır. Vücuttaki tüm sistemleri kontrol eder. Eklem ağrıları, baş ağrıları, uykusuzluk gibi rahatsızlıklara iyi gelir.

7. şakra: Başın üst kısmının tam ortasındadır (pineal bez)

Vücudumuzda bulunan elektrik akımı beden etrafından bir alan oluşturuyor. Buna "aura" deniyor. Aura artı ve eksi elektriklerden oluşuyor. Bu iki akımın dengede olması vücut sağlığı için şarttır. Çünkü denge bozulduğunda sağlık sorunları ortaya çıkıyor. Normalde enerji dengesi akupunktur iğneleriyle sağlanırken bunun bir başka yolu da güçlü enerjisi olan insanın daha zayıf enerjili bir insana enerjisini aktarması şeklinde olabiliyor. Bu enerji aktarımı ise ancak bir biyoenerji uzmanı tarafından doğru bir şekilde enerji verilerek yapılabiliyor.

alo check up- uyarı

alo checkup anadolusigortaalo checkup allianzalo checkup gunesalo checkup groupamaalo checkup ergo logo-banneralo checkup axaalo checkup acibademalo checkup mapfregenelalo checkup aksigorta