Reiki Nedir?

Reiki; şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan binlerce yıllık ve enerji aktarımı ile şifa vermeye dayalı bir tekniktir. Batıya yayılmaya başladığında "Evrensel Yaşam Enerjisi " olarak tercüme edilmiştir. Ancak "yüce kaynağın bilincini taşıyan, ruhsal amaçla çalışan yaşam gücü enerjisi" açıklaması anlamını daha iyi ortaya koyar. Reiki bir ruhsal şifa tekniğidir.

Reiki nasıl ve ne zaman ortaya çıkmıştır?

Kaynağının Tibet olduğu sanılan Reiki, Japon Budusti olan Dr. Mikao Usui tarafından yeniden ortaya çıkarılmış ve bir şifa tekniği halinde sunulmuştur. Usui, 1922 yılında Usui Reiki Ryoho Gakkai adlı bir organizasyon kurmuş ve burada şifa verirken aktarmayı da öğretmiştir. Zamanla hem bu kuruluş içinde hem de dışarıda öğretmen yetiştirmeye başlamıştır.

Reiki'nin felsefesi

Reiki hiçbir inanç sistemi ya da felsefe ile bağlantılı değildir. Gerçi Japonya'da, bir Budist rahip tarafından başlatılmış, ama kendisi de bunun dünyaya ait olduğunu, tüm insanlığın reiki enerjisine açılmasını istediğini belirtmiştir.

İnsan vücudundaki enerji kanallarında oluşan tıkanıklıkların açılmasını sağladığına inanılan reikinin, birçok hastalığın tedavisine yardım ettiği iddia ediliyor. Bununla birlikte, reiki ile ilgilenenler bu yöntemin tıbbın yerini tutmadığı ve teşhis için bir araç olmadığı konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Bütünleyici, tamamlayıcı şifa yöntemi olarak kullanıldığında başarılı bir araç olduğu öne sürülen reikinin, çağdaş tıp, akupunktur, şiatsu, refleksoloji gibi, şifa için kullanılan tüm sistemlerle uyumlu olduğu bildiriliyor. Bu sistemlerle birlikte uygulandığında acıları hafiflettiği ve şifa sürecini hızlandırdığı söyleniyor.

Reiki uygulaması

Uygulayıcı elini kaldırıp kendi ağırlığıyla bedenin rahatsız bölgesine veya belirli yerlerine koyar ve aklından reiki ile şifa enerjisi aktarmayı geçirir. Sonra reiki kendiliğinden akmaya başlar. Reiki uygulanan kişi ise, genelde gevşeme, rahatlama, ağrılarda azalma veya kaybolma, hastalıkta gerileme hisseder. Hiçbir şey hissetmeyebilir de.

Tam bir reiki seansı 60 ila 90 dakika sürer. Tüm bedene ve hasta bölgeye enerji verilir. Üç gün üst üste uygulanması önerilir. Kronik hastalıklar için daha sık ve yoğun reiki uygulanır. Kaç seansta tam sonuç alınacağı, iyileşme sağlanıp sağlanamayacağı bilinemez, bedenin enerjiye verdiği cevap önemlidir.

Reiki, yoga, meditasyon, tüm sporlar, Tai Chi, Qi Gong gibi tüm diğer sanatlar ve enerji sistemleriyle birlikte güvenle kullanılabilir.

alo check up- uyarı

alo checkup anadolusigortaalo checkup allianzalo checkup gunesalo checkup groupamaalo checkup ergo logo-banneralo checkup axaalo checkup acibademalo checkup mapfregenelalo checkup aksigorta